English
Česky

Virtuální muzeum

Virtuální muzeum

Cílem projektu je představit postupně všechny exponáty, obsažené v depozitáři sbírky výrobků firmy Optikotechna - Meopta. Sbírka mapuje celé období vývoje a života firmy a je neustále rozšiřována jak sběrem a nákupem starších výrobků tak i zaváděním výrobků současných.

Sbírka dnes čítá kolem 800 exponátů, což je jedním z důvodů, proč je obtížné najít pro ni ucelený prostor k prezentaci. Potřeba pro důstojné umístění představuje cca 400-500m2.

Proto volíme tuto možnost, abychom alespoň částečně představili naši historii a pochlubili se prací více než 30 000 zaměstnanců, kteří od roku 1933 až po dnešek prošli branami firmy.

Zároveň bychom rádi získali i odezvu od příznivců, sběratelů a zájemců, neboť máme ve sbírce exponáty, o nichž nemáme dostupnou dokumentaci a u některých dokonce vůbec neznáme účel jejich použití. Budeme proto vděčni za Vaše zkušenosti, názory a připomínky, aby se muzeum firmy rozvíjelo nejen ke spokojenosti návštěvníků, ale aby se sbírka stala dokumentem o bohatém životě výjimečné firmy.

Budeme se snažit umístit zde i různé dokumenty, zajímavosti, citace z kronik a korespondence, které dovolí nahlédnout do života tehdejších osobností a zároveň zpestřit tyto stránky.

Virtuální muzeum bude ukládáno pravidelně do sekce Download.

© 2011 Meopta-optika, s.r.o.